Menu Zavřeno

Ondřej Lipold

Projektový manažer a analytik v Busyman.cz

S čím Ti Ondra může pomoci?

Startupy — začátek podnikání — validace projektu pro vstup investora — vyladění prezentace projektu — konzultace business modelu — kudy a kam s rozjíždějícím se projektem

K Ondrovi se můžeš přihlásit, pokud studuješ:

Rozhovor s Ondrou již brzy na:

Kde Ondra aktuálně působí?

Mikrobiologie, ekologie, polární kraje
0%

Odkazy

V průběhu studia na VŠE jsem strávil půl roku na Srí Lance na pozici Project manager a sales force v IT společnosti Epitom Trinergy, kde jsem měl na starosti vedení web developmentu webových stránek pro banky a velké korporáty (nikdo jiný si to nemohl dovolit 🙂
Svou cestu jsem vždy viděl v podnikání, proto jsem si jako diplomovou práci zvolil vytvoření přehledu podpory podnikatelského prostředí v ČR, který jsem nikde nenašel. Vznikla tak diplomová práce na téma  „Možnosti podpory pro začínající podnikatele“, mapující prostředí podpory podnikatelského ekosystému v ČR. Díky této aktivitě jsem se dostal do Busymana, kdy Filip Major, zakladatel Busymana, měl podobnou ideu jako já, tedy vytvořit „mapu“ startupového ekosystému, která by směřovala člověka na správné místo ve chvíli, kdy neví jak se svým projektem postoupit dál. Mezitím jsem nastoupil jako Analytik a Projektovým manažer do Busyman.cz.
 
V Busymanu mám na starosti revizi příchozích projektů, vyhodnocení jejich připravenosti pro andělského investora, přípravu materiálů ve chvíli, kdy se s projektem rozhodneme pracovat dále a přípravu na prezentaci před investory. Také pracuji na interních projektech Busyman a zmíněném portálu. Za dobu svého fungování v Busyman.cz mi prošlo rukama okolo 1000 projektů a pomáhal vytvářet materiály pro investory pro přibližně 50 z nich. Také jsem společně s kolegou Jakubem Domitrou realizoval okolo 10 workshopů pro Impact Hub, Xport, BoostUP a další inovační centra na téma možnosti financování pro začínající podnikatele a jak se připravit na andělského investora.
 
Nyní pracuji mimo jiné na propojení Busymana a organizace Transfera, která zajišťuje síť center transferu technologií v České republice, které mají na starosti komercializaci vědeckých objevů z vysokých škol. Těm společně s kolegy pomáhám vyhodnocovat vhodnost jejich projektů ke komercializaci a dávání zpětné vazby na jejich proveditelnost.
 
Projektům můžu pomoci s prvotním vyhodnocením vhodnosti záměru pro andělského investora a jeho proveditelnosti. Pomůžu ho nasměrovat na správnou organizaci, která mu pomůže s tím co zrovna potřebuje, s ohledem na fázi v jaké se zrovna nachází. V případě, že to bude dávat smysl pomůžu jim vytvořit materiály pro případného investora nebo partnera. Dám zpětnou vazbu na prezentaci projektu před investorem a v případě, že na to bude autor připraven, bude mít možnost prezentovat svůj projekt před reálnými investory z našeho klubu.

Richard právě mentoruje studenta/studentku. Pokud chceš, můžeš se i tak přihlásit a zařadit se na čekací listinu. Jakmile se k Richardovi uvolní místo, dáme Ti vědět. Mezitím se můžeš podívat i na jiné mentory a zkusit se přihlásit k nim.