Menu Zavřeno

Radka Kittová

Blockchain, datová analýza, strojové učení, vývoj software, UX & UI, business

S čím Ti Radka může pomoci?

Informační technologie - programování - studium v zahraničí - stáže ve firmách - blockchain a kryptoměny - datová analýza - design - management - business

K Radce se můžeš přihlásit, pokud studuješ na:

Poslechni si celý rozhovor s Radkou Kittovou:

Rozhovor s Radkou JIŽ BRZY na:

Kde Radka aktuálně působí?

Mikrobiologie, ekologie, polární kraje
0%

Odkazy

Radka works as a Lead of Digital Security Team at design and software house Huld s.r.o. Additionally, she is responsible for new projects and new businesses in the area of digital innovation, where projects leverage technologies such as blockchain or machine learning. She has a technological background in software development and international scientific education in physics and chemistry. Currently, she studies her MBA at European Business School with the major of Blockchain. Radka is also a member of Blockchain Slovakia and supports the blockchain community in Prague and Barcelona. She is also involved in several open-source projects focusing mainly on digital privacy, blockchain for the non-profit industry, and blockchain for sustainable development.

Radka právě mentoruje studenta/studentku. Pokud chceš, můžeš se i tak přihlásit a zařadit se na čekací listinu. Jakmile se k Radce uvolní místo, dáme Ti vědět. Mezitím se můžeš podívat i na jiné mentory a zkusit se přihlásit k nim.