Menu Zavřeno

Richard Hynek

Systémový inženýr a spoluzakladatel kosmického startupu

S čím ti Richard může pomoci?

design pro kosmické aplikace - kosmonautika - inženýrství - práce v kosmickém průmyslu - Evropská kosmická agentura - stáže v Evropské kosmické agentuře - kosmický startup

K Richardovi se můžeš přihlásit, pokud studuješ na:

Poslechni si rozhovory s mentory na:

Kde Richard aktuálně působí?

Mikrobiologie, ekologie, polární kraje
0%

Odkazy

Richard vystudoval obor Mechanika a Průmyslový design na Fakultě aplikovaných věd na Západočeské univerzitě v Plzni.  Po studiu absolvoval několik stáží v Evropské kosmické agentuře, v rámci kterých měl možnost podílet se například na misích EUCLID, PROBA3 nebo JWST. V současnou chvíli pracuje jako systémový inženýr v L.K. Engineering, kde vyvíjel mechanismy pro rozevírání solárních panelů nebo magnetický divertor pro misi ATHENA. Spolu s týmem měl také na starosti návrh mechanismu radarové antény nebo simulaci odstřelenení raketových krytů pro rakety Vega. Richard je také spoluzakladatelem kosmického startupu Stratosyst, v rámci kterého pracoval na vývoji stratosférické platformy. 

Richard právě mentoruje studenta/studentku. Pokud chceš, můžeš se i tak přihlásit a zařadit se na čekací listinu. Jakmile se k Richardovi uvolní místo, dáme Ti vědět. Mezitím se můžeš podívat i na jiné mentory a zkusit se přihlásit k nim.