Menu Zavřeno

PODCAST

Studentské rozhovory mimo školu

Miky založil organizace X-Challenge a LeapMakers, které vrací Čechům důvěru v sebe i ostatní. Ve svých projektech motivuje lidi překonávat své hranice a naplňovat svůj potenciál. Kromě práce na svých projektech, zvládnul také napsat knihu „Můžeš (po)dělat cokoli“, moderuje různé akce, učí základy podnikání na pardubické univerzitě a příležitostně šplhá po alpských vrcholech.
Jana se dlouhodobě věnovala a věnuje zpěvu a písničkářství (Jana Rychterová a spol.). Tato práce ji přivedla k práci v rozhlasu, kde si všimli jejího talentu. V Českém rozhlase – Rozhlase Junior má nyní pořad pro děti ”Všudykuk Jany Rychterové’, ve kterém se zaměřuje na zajímavosti ze světa vědy, techniky, technologií a mnoho dalšího. V pořadu ‘Noční mikrofórum’ vede také rozhovory se zajímavými hosty.
 

Robert vystudoval Czech Technical University in Prague a Vysoká škola ekonomická v Praze /VŠE/a svou kariéru započal jako programátor. Později našel oblibu v agilitě a stal se SCRUM masterem. Pomáhá firmám pracovat efektivně, a to zejména díky intenzivní komunikaci mezi jednotlivými týmy/odděleními či jednotlivci ve firmě. Může Ti pomoci s celou řadou věcí – od osobního rozvoje, práci v IT, nastavením procesů v začínajícím startupu či jak skloubit práci s osobním životem.

Radka pracuje jako vedoucí týmu digitální bezpečnosti ve společnosti Huld s.r.o. Zároveň je zodpovědná za nové projekty v oblastni digitálních inovací, které jsou postavené na technologiích jako je blockchain nebo strojové učení. Radka má zkušenosti se softwarovým vývojem a má za sebou studium oborů zaměřených na fyziku a chemii. V tuto chvíli se dále vzdělává v rámci programu MBA na European Business School, kde si vybrala zaměření na blockchain. Radka je členkou Blockchain Slovakia a podporuje blockchainovou komunitu v Praze i Barceloně. Také se podílí na několika open-source projektech zaměřených na digitální soukromí a blockchain pro neziskové organizace a udržitelný rozvoj.
Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom CZECH FUND. Je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice. Přednáší na Národohospodářská fakulta, VŠE v Praze. Je členem vědeckého grémia Česká bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.
Martina Čermáková vystudovala medicínu na Univerzitě Karlově. Už při studiu medicíny se Martina začala aktivně věnovat prevenci skrz neziskovou organizaci Loono, kde je nyní na pozici Chief Medical Officer a kromě toho působí ve Fakultní nemocnice Hradec Králové. Mimo to má za sebou také praktické stáže v zahraničních nemocnicích a na základě výzkumné činnosti získala stipendium od European Society of Cardiology. Může Ti poradit nejen s tím, jak se ze studia medicíny “nezbláznit”, ale také jak čas při studiu využít na maximum a věnovat se smysluplným činnostem. Pomůže Ti odkrýt různé možnosti, které se za studiem medicíny mohou skrývat a ukáže Ti, jak to reálně vypadá za zavřenými dveřmi jednotlivých oddělení v nemocnici a jak probíhá skutečná praxe lékaře. Na základě jejích zkušeností s ní můžeš probrat i to, které důležité soft skills by měl lékař mít a jak by je měl získávat a rozvíjet.
Honza se věnuje popularizaci kosmických aktivit. Ve vzdělávací kanceláři Evropské kosmické agentury ESERO se snaží ukázat dětem i jejich učitelům, že téma vesmíru prolíná spoustu témat, a že možnost se zapojit do vesmírného zkoumání je možné již během školy. Podílí se na organizaci studentských soutěží Cansat, Moon Camp Challenge nebo Astro Pi, ve kterých v čeští studenti vynikají i na mezinárodní úrovni. Před působením v ESERO se podílel na projektu Mobilní planetárium, v rámci kterého představoval dětem i dospělým astronomické jevy. Díky své práci má Honza možnost vystupovat v médiích a představovat veřejnosti české i zahraniční úspěchy na poli kosmického průmyslu a vědy.
Trang vystudovala obor Česko-německá studia a pokračovala ve studiu marketingové komunikace. Již během studia začala psát blog o soužití Čechů a Vietnamců, později si poté založila blog ASIJATKA. Pracovala jako happiness manažer v IBM Česká republika a několik let se také starala o marketing a PR technologickém (proptech) startupu Spaceti. V roce 2017 byla zařazena na seznam Forbes Česko 30pod30. Mezi její úspěchy patří také nominace na cenu Magnesia Litera za nejlepší blog nebo ocenění Novinářská křepelka pro novináře do 33 let za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup. Trang Ti jako mentorka může pomoci zorientovat se v komplexním světě marketingu a PR, zlepšit se v komunikaci i prezentování. Věří na hodnotový leadership a pomůže ti nastavit hranice mezi kariérou a osobním životem.
Honza odešel studovat na univerzitu do Ameriky. Bakalářské studium zaměřené na strojní inženýrství absolvoval na prestižní Yale University a v magisterském studiu následně pokračoval na Stanford University, kde bylo jeho zaměřením letectví a kosmonautika. Již během studia absolvoval stáž v Evropské kosmické agentuře a následně po studiu pro ESA i pracoval v Německu v Darmstadtu. Věnoval se zde projektu, který se týkal družice AMD-Aeolus. Nyní má Honza vlastní startup, který je inkubovaný v kosmickém inkubátoru ESA BIC. Honzova firma SuperVision Earth monituruje pomocí družicových dat plynová potrubí a pomáhá předcházet nehodám způsobených jejich narušením.
Denisa vystudovala sociální pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ve třetím ročníku bakalářského studia se účastnila studijního pobytu Erasmus v Madridu, kde studovala vzdělávání prvního stupně. Již během studia se začala zajímat o metodu mindfulness (všímavost) a její vliv na nadané děti. Pátým rokem se zabývá doučováním nadaných dětí a dětí s duální výjimečností. Metodě mindfulness se nyní věnuje jako lektorka nejen dětí, ale i dospělých. Působí jako terapeut v AUT- Centru o.p.s., kde pracuje s dětmi s poruchami autistického spektra a vývojovou dysfázií. Denisa Ti kromě metody mindfulness může pomoci také s natrénováním soustředěnosti, která s tím úzce souvisí.
Pavel Novák působil více než 15 let ve společnosti Etnetera, která se zaměřuje na digitální transformaci firem a vývoj webových portálů a VR aplikací. Stojí například i za největším futuristickým veletrhem ve střední Evropě Future Port Prague. Jeho zájem o virtuální realitu ho dovedl k založení laboratoře virtuální reality VIRTUPLEX, která dokazuje, že virtuální realita má mnoho praktických využití a již dávno není určená pouze pro zábavu. Pomůže Ti se začátky při zakládání vlastního start-upu, předá nespočet zkušeností a poradí, jak skloubit pracovní život s tím osobním.
Historie a dějiny provází Jitku a Lenku v podstatě celý život. Od studijních let, kdy se věnovaly českým dějinám středověku, se obor jejich působnosti značně rozšířil. Profesní kariéru začaly jako průvodkyně na zámcích v Dačicích a Třeboni. Průvodcovské schopnosti využívají i v současném zaměstnání. Díky tomu Ti mohou pomoci s přípravou prezentace, tematickou vycházkou po městě, památkovém objektu a podobně. Díky práci v muzeu Ti mohou rovněž poradit, jak připravit výstavu, lektorský program, přednášku, odborný článek či publikaci nebo tě nasměrovat při bádání o Tvých předcích.
Patrik vystudoval psychologii a business na Lynn University ve Spojených státech, kde se setkal se zcela odlišným přístupem k výuce psychologie. Se svojí židlí procestoval téměř celý svět a nyní působí jako “rádce” pro ty, kteří potřebují poradit, jak zvládnout složité situace v životě, jak překonat výzvy či jak brát vše s úsměvem.

Sabina byla ještě nedávno studentka Veterinární a farmakologické univerzity Brno. Role se obrátily a nyní je kantorkou odborných předmětů na střední veterinární škole. Studium má v živé paměti a může Ti pomoct nejen ve výběru střední, ale i vyšší odborné a vysoké školy v oblasti veterinární medicíny. Bude Tvou mentální oporou, poradí Ti, jak si rozvrhnout studium, učit se efektivně, a zvládnout tak náročné studium a nezbláznit se. Poradí Ti, jak ke studiu vybrat i správnou praxi, která je neméně důležitá jako teoretické znalosti.

Oliver se sám dlouhou dobu považoval za trémistu, dokázal ale aplikovat určité kroky a postupy, které mu pomohly stát se moderátorem a speakerem. Před kamerou je dnes jako doma, moderuje pro Televizi Seznam nebo pro OKTAGON MMA, přednáší na konferencích a předává dál své zkušenosti z televizního prostředí. V dnešním světě plném konkurence a rychlosti je zapotřebí mít něco, co ostatní nemají. Něco navíc. To “něco navíc” úzce souvisí s komunikací, veřejným vystupováním a uměním správně prodat svou myšlenku. Řada lidí má skvělé nápady, myšlenky, produkty nebo služby. Když je ale v klíčový moment nejsou schopni předat investorům či potenciálním klientům, jejich myšlenka zanikne a nikdy svět nezmění. Oliver Ti pomůže správně prodávat svou myšlenku, zbavit se trémy a sebevědomě vystupovat.
Výzkumu polárních krajů a mikroorganismů se Marie věnuje už 20 let. Prošla si hodně laboratořemi, studovala i pracovala mnoho let v zahraničí (USA a UK) a podílela se na celé řadě mezinárodních projektů. Má velké zkušeností s organizací vědeckých expedic do extrémních oblastí, vedením lidí i projektů. Může Ti poradit nejen s konkrétními problémy v jejích oborech (mikrobiologie, ekologie, polární kraje), ale i se studiem a prací v zahraničí, které věci podle ní pomáhají v úspěšném studiu a vědecké kariéře, a které jsou naopak přítěží. Dále Tě dokáže připravit na důležité prezentace nebo jak zorganizovat vědecký projekt, aby vám nesebral všechen volný čas. V neposlední řadě má trochu zkušenosti v prezentaci vědy veřejnosti a médiím a může Ti poradit i v tomto ohledu.

Adam Podhola

Projekt Zachraň jídlo

Zdeněk Piškula

Herectví

Marie Salomonová

Nevypusť duši - duševní zdraví

Bé Hà Nguyen

Za oponou práce influencera

Oliver Sálus

Jak vystupovat profesionálně už v mladém věku

Ondřej Krátký

Praxe vs. titul

Miky Škoda

Cesta za hranici komfortu

Robert Sovik

Sport, vzdělání, business - lze to skloubit? USA Sport & Study

Kulda & Jenka

Proč a jak cestovat? JUMP N Travel

Oliva & Cholevová

Studentská konference zaměřená na práva žen ve světě a v ČR

Jan Lukačevič

Studentské stáže v rámci projektu Otevřená věda Akademie věd ČR

Straková & Šugárková

Podnikání během studia - JA Alumni Czech

Natan Sidej

Online program CTM a SOČ - jak se rozvíjet v přírodních vědách

Kamila Otrubová

DofE a zúročení mimoškolních aktivit i po studiu na střední škole

Kamila Rychtaříková

Poznatky z Rohlik.cz Startup Festivalu a jeho pořádání

Sabina Nguyenová

Jak tráví prázdniny aktivní student?

INFORMACE

Pro studenty

Mentoringový program pro Aktivní Studenty je určen pro všechny studenty ZŠ, SŠ a VŠ, kteří už jsou anebo by chtěli být více aktivní. Cílem je propojit Tě s mentorem, který bude rozumět Tomu, co Tě zajímá a v čem by ses chtěl/a dále rozvíjet. Mentor Ti pomůže se v daném oboru více zorientovat a ukáže Ti, jak se v něm lze profilovat. Také Ti předá osobní rady, jak začlenit tyto aktivity do každodenního života, aby ses mohl/a neustále rozvíjet a přitom nezapomínal/a na přátele, rodinu a další koníčky.

PO SKONČENÍ PROGRAMU BYS:

CO JE tvým ÚKOLEM?

Vyhradit si čas (po domluvě s mentorem ideálně pravidelně)

Mluvit s mentorem otevřeně

Naslouchat radám, zkušenostem i příběhům

Ptát se na cokoli, co Tě může posunout dále

Říkat ANO výzvám, ale umět říci i NE, pokud je toho na Tebe moc

Jak probíhá mentoring

PODCAST

Poslechni si podcast/livestream s mentorem, který Tě zaujal a poznej ho více

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlas se do mentoringu ZDE

PROPOJENÍ

Pokud Tě vybereme, propojíme Tě s vybraným mentorem

MENTORING

Průběh samotného mentoringu

VYHODNOCENÍ

Společně vyhodnotíme, co Ti mentoring přinesl a jaké budou další kroky

Chceš se zapojit?

Do programu se můžeš hlásit opakovaně. Třeba zjistíš, že daný obor není pro Tebe a budeš chtít vyzkoušet jiný obor s jiným mentorem. Samozřejmě nemůžeme garantovat, že Tě vybereme i podruhé (budou se hlásit i jiní studenti), ale jistě Ti neodebíráme možnost hlásit se vícekrát.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ (pro studenty):