Menu Zavřeno

PODCAST

Studentské rozhovory mimo školu

Historie a dějiny provází Jitku a Lenku v podstatě celý život. Od studijních let, kdy se věnovaly českým dějinám středověku, se obor jejich působnosti značně rozšířil. Profesní kariéru začaly jako průvodkyně na zámcích v Dačicích a Třeboni. Průvodcovské schopnosti využívají i v současném zaměstnání. Díky tomu Ti mohou pomoci s přípravou prezentace, tematickou vycházkou po městě, památkovém objektu a podobně. Díky práci v muzeu Ti mohou rovněž poradit, jak připravit výstavu, lektorský program, přednášku, odborný článek či publikaci nebo tě nasměrovat při bádání o Tvých předcích.
Patrik vystudoval psychologii a business na Lynn University ve Spojených státech, kde se setkal se zcela odlišným přístupem k výuce psychologie. Se svojí židlí procestoval téměř celý svět a nyní působí jako “rádce” pro ty, kteří potřebují poradit, jak zvládnout složité situace v životě, jak překonat výzvy či jak brát vše s úsměvem.

Sabina byla ještě nedávno studentka Veterinární a farmakologické univerzity Brno. Role se obrátily a nyní je kantorkou odborných předmětů na střední veterinární škole. Studium má v živé paměti a může Ti pomoct nejen ve výběru střední, ale i vyšší odborné a vysoké školy v oblasti veterinární medicíny. Bude Tvou mentální oporou, poradí Ti, jak si rozvrhnout studium, učit se efektivně, a zvládnout tak náročné studium a nezbláznit se. Poradí Ti, jak ke studiu vybrat i správnou praxi, která je neméně důležitá jako teoretické znalosti.

Oliver se sám dlouhou dobu považoval za trémistu, dokázal ale aplikovat určité kroky a postupy, které mu pomohly stát se moderátorem a speakerem. Před kamerou je dnes jako doma, moderuje pro Televizi Seznam nebo pro OKTAGON MMA, přednáší na konferencích a předává dál své zkušenosti z televizního prostředí. V dnešním světě plném konkurence a rychlosti je zapotřebí mít něco, co ostatní nemají. Něco navíc. To “něco navíc” úzce souvisí s komunikací, veřejným vystupováním a uměním správně prodat svou myšlenku. Řada lidí má skvělé nápady, myšlenky, produkty nebo služby. Když je ale v klíčový moment nejsou schopni předat investorům či potenciálním klientům, jejich myšlenka zanikne a nikdy svět nezmění. Oliver Ti pomůže správně prodávat svou myšlenku, zbavit se trémy a sebevědomě vystupovat.
Výzkumu polárních krajů a mikroorganismů se Marie věnuje už 20 let. Prošla si hodně laboratořemi, studovala i pracovala mnoho let v zahraničí (USA a UK) a podílela se na celé řadě mezinárodních projektů. Má velké zkušeností s organizací vědeckých expedic do extrémních oblastí, vedením lidí i projektů. Může Ti poradit nejen s konkrétními problémy v jejích oborech (mikrobiologie, ekologie, polární kraje), ale i se studiem a prací v zahraničí, které věci podle ní pomáhají v úspěšném studiu a vědecké kariéře, a které jsou naopak přítěží. Dále Tě dokáže připravit na důležité prezentace nebo jak zorganizovat vědecký projekt, aby vám nesebral všechen volný čas. V neposlední řadě má trochu zkušenosti v prezentaci vědy veřejnosti a médiím a může Ti poradit i v tomto ohledu.

Adam Podhola

Projekt Zachraň jídlo

Zdeněk Piškula

Herectví

Marie Salomonová

Nevypusť duši - duševní zdraví

Bé Hà Nguyen

Za oponou práce influencera

Oliver Sálus

Jak vystupovat profesionálně už v mladém věku

Ondřej Krátký

Praxe vs. titul

Miky Škoda

Cesta za hranici komfortu

Robert Sovik

Sport, vzdělání, business - lze to skloubit? USA Sport & Study

Kulda & Jenka

Proč a jak cestovat? JUMP N Travel

Oliva & Cholevová

Studentská konference zaměřená na práva žen ve světě a v ČR

Jan Lukačevič

Studentské stáže v rámci projektu Otevřená věda Akademie věd ČR

Straková & Šugárková

Podnikání během studia - JA Alumni Czech

Natan Sidej

Online program CTM a SOČ - jak se rozvíjet v přírodních vědách

Kamila Otrubová

DofE a zúročení mimoškolních aktivit i po studiu na střední škole

Kamila Rychtaříková

Poznatky z Rohlik.cz Startup Festivalu a jeho pořádání

Sabina Nguyenová

Jak tráví prázdniny aktivní student?

INFORMACE

Pro studenty

Mentoringový program pro Aktivní Studenty je určen pro všechny studenty ZŠ, SŠ a VŠ, kteří už jsou anebo by chtěli být více aktivní. Cílem je propojit Tě s mentorem, který bude rozumět Tomu, co Tě zajímá a v čem by ses chtěl/a dále rozvíjet. Mentor Ti pomůže se v daném oboru více zorientovat a ukáže Ti, jak se v něm lze profilovat. Také Ti předá osobní rady, jak začlenit tyto aktivity do každodenního života, aby ses mohl/a neustále rozvíjet a přitom nezapomínal/a na přátele, rodinu a další koníčky.

PO SKONČENÍ PROGRAMU BYS:

  • Měl/a mít reálnou představu o tom, jak probíhá práce v daném oboru - jaké je uplatnění, jak intenzivní je práce, náročnost atd.
  • Měl/a umět lépe plánovat svůj čas a balancovat čas věnovaný škole/práci a ostatním činnostem (rodina, zdraví, přátelé)
  • Měl/a být více namotivovaný/á, pakliže se utvrdíš v tom, že to je cesta, kterou se chceš dál vydat
  • Měl/a vědět, na kterých znalostech a dovednostech musíš / chceš zapracovat
  • Měl/a umět zajistit si potřebné věci sám/sama bez neustálého dozoru/dohledu někoho jiného
  • Měl/a znát své silné a slabé stránky a pochopit jak na nich dál zapracovat / jak je využít
  • Měl/a vědět, na kterých znalostech a dovednostech musíš / chceš zapracovat

CO JE tvým ÚKOLEM?

Vyhradit si čas (po domluvě s mentorem ideálně pravidelně)

Mluvit s mentorem otevřeně

Naslouchat radám, zkušenostem i příběhům

Ptát se na cokoli, co Tě může posunout dále

Říkat ANO výzvám, ale umět říci i NE, pokud je toho na Tebe moc

Jak probíhá mentoring

PODCAST

Poslechni si podcast/livestream s mentorem, který Tě zaujal a poznej ho více

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlas se do mentoringu ZDE

PROPOJENÍ

Pokud Tě vybereme, propojíme Tě s vybraným mentorem

MENTORING

Průběh samotného mentoringu

VYHODNOCENÍ

Společně vyhodnotíme, co Ti mentoring přinesl a jaké budou další kroky

Chceš se zapojit?

Do programu se můžeš hlásit opakovaně. Třeba zjistíš, že daný obor není pro Tebe a budeš chtít vyzkoušet jiný obor s jiným mentorem. Samozřejmě nemůžeme garantovat, že Tě vybereme i podruhé (budou se hlásit i jiní studenti), ale jistě Ti neodebíráme možnost hlásit se vícekrát.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ (pro studenty):