Menu Zavřeno

Zajímá mě

angličtina

 

Umíte-li angličtinu alespoň na středně pokročilé úrovni, pak možná uvažujete o tom, udělat si nějakou tu jazykovou zkoušku a získat některý z mnoha existujících certifikátů. Zkoušením a vydáváním osvědčení o znalosti anglického jazyka se zabývá řada institucí. Každá má svou vlastní zkoušku, případně i celý systém zkoušek.

Pojďme si nejprve říci, proč bychom vůbec měli chtít nějaký ten certifikát získat. Musíme tomu věnovat značné množství času a peněz, a tak je na místě se ptát, jestli to za tu námahu stojí.

Certifikáty představují doklad o vaší úrovni jazyka, který je vydáván nezávislou, důvěryhodnou autoritou.

  • Můžete umět jazyk, ale to ještě neznamená, že vám to např. u pracovního pohovoru jen tak uvěří. Polovina uchazečů totiž tvrdí, že umí skvěle úplně všechno. A personalista na vás má jen omezený čas, na nějaké velké zkoušení jednoduše není prostor. Certifikát vám poskytuje nástroj k tomu, abyste ho rychle a jednoduše přesvědčili o svých kvalitách. (FCE/CAE/CPE, TOEIC, IELTS, BEC)

Jazykové zkoušky představují mezníky ve studiu a jsou dobrým motivátorem.

  • Dalším přínosem jazykových zkoušek je to, že vám pomáhají strukturovat a organizovat Vaše studium. Získat certifikát představuje studijní cíl. Děláme-li něco s konkrétním cílem, pak máme mnohem větší šanci, že to skutečně uděláme. Toto platí ať už se rozhodnete pro jakýkoliv jazykový certifikát.

Chcete studovat na univerzitě v zahraničí?

  • Pokud hodláte pokračovat ve studiu na nějaké z univerzit v zahraničí bez jazykového certifikátu dokládajícího vaši úroveň znalosti cizího jazyka se neobejdete. Ať už se bude jednat o USA, Velkou Británii, Dánsko, Nizozemsko nebo jakoukoliv jinou zemi, kde bude probíhat výuka v anglickém jazyce, je jazykový certifikát nutností. (TOEFL, SAT, ACT – USA; CAE/CPE, IELTS – UK)

Pro více informací doporučujeme navštívit tyto stránky: https://www.jazyky.com/priprava-na-jazykove-zkousky-a-certifikaty/#

Jakou mám úroveň angličtiny?

Jednotlivé jazykové úrovně definuje univerzální Společný evropský referenční rámec (SERR), dokument Rady Evropy (anglicky CEFR, Common European Framework of Reference for Languages). Popisuje šest úrovní znalosti cizího jazyka A1, A2, B1, B2, C1, C2.

A1

Úplný začátečník

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

A2

Začátečník / Elementary English

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

B1

Mírně pokročilý / Intermediate English

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

B1 Preliminary (PET)BEC Preliminary, IELTS score 3,5-4,5, TOEFL score 57-86

B2

Středně pokročilý / Upper-Intermediate English

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

B2 First (FCE), BEC Vantage, IELTS score 5-6, TOEFL score 87-102.

C1

Pokročilý / Advanced English

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

C1 Advanced (CAE), BEC Higher, IELTS score 7, TOEFL score 103-120.

C2

Expert / Proficiency English

➞ Odpovídající jazykové zkoušky:

Anglické zkoušky a certifikáty:

 

Srovnání obtížnosti zkoušek a certifikátů

Můžeš se zapojit, sledovat:

Jazykové kurzy v ČR/zahraničí:

Co jít studovat?

Mentoři, kteří mají zkušenosti s angličtinou:

Víš o příležitosti, která tu chybí? Dej nám o ní vědět!

david.cervinka@socide.cz