Menu Zavřeno

Zajímá mě

žurnalistika

Zájem o obor psychologie v poslední době silně roste. Pro mnohé studenty se psychologie stala atraktivním oborem, a to hlavně proto, že nás učí jak fungují naše vnitřní procesy, co ovlivňuje naše chování a jak se např. vyvíjíme v průběhu času. 

Znalost psychologie je v dnešní době velikou výhodou, odkrývá nám totiž zákulisí tělesných i psychických procesů v těle a my tak dokážeme lépe regulovat sami sebe i své okolí. 

Vystudovaný psycholog má navíc obrovské uplatnění. Můžeš se věnovat terapiím a pomáhat lidem řešit jejich osobní problémy. Můžeš se vrhnout do světa businessu či marketingu a své znalosti uplatňovat tam. Můžeš pomáhat dětem vyrovnat se s těžkými situacemi, do kterých se dostaly. Více o možnostech uplatnění nalezneš v dolní části na této stránce.

Obecně platí, že dostat se na psychologii je v ČR poměrně složité. Panuje tu velký přetlak a své místo na univerzitě často získají pouze ti, kteří svou přípravu nepodcenili a někdy se i několik let poctivě připravovali. I kdyby ses ale na univerzitu nedostal/a, neměj strach, příležitostí – možností praxe, knih, podcastů a dalšího kolem psychologie je tu celá řada. Využij volný rok na maximum a příště to už určitě vyjde. 

Příležitosti & Praxe

Můžeš sledovat/poslouchat/číst:

Co jít studovat?

Můžeš se stát:

Inspiruj se lidmi, jejichž práce se týká tohoto oboru:

Přípravné kurzy na VŠ

Víš o příležitosti, která tu chybí? Dej nám o ní vědět!

marketa.prauzkova@socide.cz