Menu Zavřeno

Zajímá mě

vesmír a kosmonautika

Vesmír a kosmonautika jsou velmi zajímavými tématy pro spoustu studentů, ale možná se Ti zdá nereálné, že by ses mohl/a tomuto tématu věnovat do budoucna i Ty, tady v České republice.

Ono to ale není až tak nemožné! Možností, jak se zapojit je opravdu spousta a profesí, které jsou potřeba v tomto odvětví je nespočet.

Česká republika je členským státem Evropské kosmické agentury, jež je druhou největší kosmickou agenturou po NASA. Wow! A díky tomu nám to otvírá spoustu dveří.

V ČR existuje již v tuto chvíli přes 50 firem, které jsou zapojené do kosmického průmyslu a vyrábí družice nebo i části raket. Vědecké ústavy pracují na experimentech, které se vydávají ke Slunci i vzdáleným tělesům, jsou součástí roveru, který poletí na Mars a mnohém dalším.

Je to odvětví opravdu široké, uplatnění v něm nyní do budoucna naleznou nejen kosmičtí inženýři, ale i programátoři, biologové, psychologové, právníci nebo podnikatelé.

Nečekej a zapoj se co nejdříve. 

Můžeš se zapojit:

Můžeš sledovat/poslouchat/číst:

Co jít studovat?

Nemusíš studovat kosmonautiku a letectví, aby ses mohl/a zabývat tématem vesmíru i v budoucnosti. Oborů, které se tohoto tématu dotýkají je nepřeberně – informatika, biologie, chemie, fyzika, geologie, geografie, strojní inženýrství, elektrotechnické inženýrství a mnoho dalšího.

Můžeš se stát:

Inspiruj se lidmi, jejichž práce se týká tohoto oboru:

Jaké jsou možnosti stáží a práce?

Víš o příležitosti, která tu chybí? Dej nám o ní vědět!

prilezitosti@socide.cz