Menu Zavřeno

Co je to vlastně veterina?

Veterinární lékařství je vědní obor, který se zabývá léčbou zvířat. Během studia a následné praxe se dozvíš jakou stavbu těla zvířata mají, jak jejich organismus funguje, jaké patologie se mohou objevit a jak a čím je zastavit.

Studium veteriny Ti dá do života mnoho nových informací ze všech sfér medicíny jako takové. Otevře Ti dveře ke spouště skvělým příležitostem, které Ti pomůžou ve Tvém osobním růstu. Jako budoucí veterinární lékař si vyzkoušíš širokou škálu všech nabízených oborů, ve kterých můžeš po studiu pokračovat.

Možnosti veterinárního lékaře jsou rozmanité. Můžeš si otevřít svoji kliniku, kde se budeš věnovat drobným savcům nebo jezdit po farmách a zaměřit se tak na zvířata hospodářská. Studium Ti však nabídne i možnost podívat se do světa a třeba léčit exotická zvířata na druhé straně zeměkoule. S titulem MVDr. můžeš kontrolovat i kvalitu potravin v potravinářském průmyslu nebo být úředníkem Státní veterinární správy České republiky. 

Co můžeš sledovat/poslouchat/číst:

Kde můžeš veterinu studovat:

Inspiruj se lidmi, jejichž práce se týká tohoto oboru:

Přípravné kurzy na Veterinární univerzitu Brno:

Další možná příprava na veterinu:

Čím se můžeš s titulem MVDr. stát:

Kdo má na starosti podstránku veteriny?

Studentka 3. ročníku Veterinární univerzity v Brně na fakultě Veterinární hygieny a ekologie Dominika Rydlová. 
Jestli budeš mít jakékoli otázky, připomínky a nebo si budeš chtít jen tak nezávazně popovídat o veterině. Kontaktuj mě na emailu: dominika.rydlova@socide.cz

Víš o příležitosti, která tu chybí? Dej nám o ní vědět!

prilezitosti@socide.cz